ثقلین (قرآن کریم و عترت پیامبر اکرم)

ثقلین (قرآن کریم و عترت پیامبر اکرم)

رسول الله (ص) فرمودند:
نزدیک شده است که مرا فرا خوانند و من اجابت کنم. و همانا من دو شی ء گرانبها را بین شما باقی می گذارم، کتاب خدای عز و جل و عترت خود را. کتاب خدا رشته ای است که از آسمان به زمین کشیده شده و عترت من اهل بیت منند. همانا خدای مهربان مرا خبر داده که این دو هرگز از هم جدا نمی شوند تا در کنار حوض نزد من بیایند. پس بنگرید بعد از من با این دو چگونه رفتار می کنید.

آخرین نظرات
  • جمعه, ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - علی کشاورز
    واقعا
  • پنجشنبه, ۱۷ آبان ۱۳۹۷ - ....جلیس العقل ....
    جالبه

سفرنامه اربعین

سه شنبه, ۸ آبان ۱۳۹۷، ۰۹:۲۶ ب.ظمسیر تهران به مرز مهران:

ظهر برای صرف نهار و اقامه نماز اتوبوس جایی نزدیک همدان کنار ایستگاه صلواتی توقف کرد مسافران پیاده شدند . پس از صرف نهاری مختصر و دقایقی طولانی جهت صف طولانی سرویس بهداشتی و اقامه نماز دوباره سوار اتوبوس شدیم. 

حدود 8 شب یعنی 12 ساعت پس از شروع سفر نزدیک مرز مهران شدیم، چنان طوفان و گرد و خاکی بود که به سختی جلوی اتوبوس دیده میشد. دقایقی بعد باران سیل آسایی اتوبوس و جاده را شست . اکثر پارچه ها و بنرهای ایستگاه صلواتی ها را باد کند و برد. از اتوبوس پیاده شدیم سوار اتوبوس شرکت واحد شدیم و چون باران شدید بود مسافران را تا نزدیکی گیت کنترل پاسپورت بردند. پس از عبور از گیت ایران وارد قسمت فضای بازی شدیم که اکثرش مسقف بود منتهی چون باران شدیدی می بارید کف محوطه کاملا آب جاری بود و برای نماز باید به نمازخانه میرفتیم . نمازخانه برای نماز خواندن 3 نفر آن هم با مشقت همراه بود مابقی فضای نمازخانه همه خوابیده بودند.

حدود 3 ساعت در این فضا ماندیم تا اتوبوس های عراقی برای مسافران مهیا شوند . بعد از عبور از گیت عراق سوار اتوبوس عراقی شدیم . خاطرم هست اتوبوس ایرانی 44 صندلی و اتوبوس عراقی 48 صندلی بود.

نظرات  (۱)

۰۹ آبان ۹۷ ، ۰۸:۱۷ حجت پناه زاده
زیارت قبول
حب الحسین (ع) یجمعنا ...
پاسخ:
تشکر

امام حسین (ع) کشتی نجات است.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی